°C

Psy, koty, bociany – zwierzęta wokół nas

Bocian biały Fot. Piotr Dziełakowski
 

Ptaki szykują się do odlotów, ale bocian biały coraz częściej zimuje w Polsce.

W dzisiejszej audycji gośćmi będą:

Magdalena Zwolska z Inicjatywy dla Zwierząt. Porozmawiamy nie tylko o XI edycji Dog Trekkingu –  imprezie promującej ruch, adopcje i wspólną aktywność z psim przyjacielem, ale także o tym, jak zachowuje się pies, który potrzebuje naszej uwagi, pomocy, zainteresowania.

UWAGA – do środy, 18.09,  można zgłaszać się do udziału w imprezie. Link poniżej:
https://www.facebook.com/events/400698930634593/

Rozmowa z Magdaleną Zwolską z IDZ:

Małgorzata Biegańska-Hendryk – ekspert od kotów – wytłumaczy kocią naturę. Koty to samotniki czy zwierzęta stadne? Ile kotów może żyć razem na niewielkiej powierzchni?

Rozmowa z Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

Po 21:15  Bocian biały zimuje coraz częściej w Polsce. Dlaczego ptaki zostają i nie odlatują do Afryki? Na to pytanie odpowie ornitolog i znawca bociana białego – Marcin Bocheński z Wydziału Nauk Biologicznych UZ.

Rozmowa z Marcinem Bocheńskim:

O 21:45 na antenie Radia Zachód pojawi się Piotr Dziełakowski, miłośnik żurawi, fotograf i edukator przyrodniczy ze Wschowy, który co tydzień rozbudza w nas pozytywny stosunek do przyrody. Warto się temu poddać!

Bocian biały, fot. P. Dziełakowski

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku