°C

Psy, koty, bociany – zwierzęta wokół nas

Bocian biały Fot. Piotr Dziełakowski

Ptaki szykują się do odlotów, ale bocian biały coraz częściej zimuje w Polsce.

W dzisiejszej audycji gośćmi będą:

Magdalena Zwolska z Inicjatywy dla Zwierząt. Porozmawiamy nie tylko o XI edycji Dog Trekkingu –  imprezie promującej ruch, adopcje i wspólną aktywność z psim przyjacielem, ale także o tym, jak zachowuje się pies, który potrzebuje naszej uwagi, pomocy, zainteresowania.

UWAGA – do środy, 18.09,  można zgłaszać się do udziału w imprezie. Link poniżej:
https://www.facebook.com/events/400698930634593/

Rozmowa z Magdaleną Zwolską z IDZ:

Małgorzata Biegańska-Hendryk – ekspert od kotów – wytłumaczy kocią naturę. Koty to samotniki czy zwierzęta stadne? Ile kotów może żyć razem na niewielkiej powierzchni?

Rozmowa z Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

Po 21:15  Bocian biały zimuje coraz częściej w Polsce. Dlaczego ptaki zostają i nie odlatują do Afryki? Na to pytanie odpowie ornitolog i znawca bociana białego – Marcin Bocheński z Wydziału Nauk Biologicznych UZ.

Rozmowa z Marcinem Bocheńskim:

O 21:45 na antenie Radia Zachód pojawi się Piotr Dziełakowski, miłośnik żurawi, fotograf i edukator przyrodniczy ze Wschowy, który co tydzień rozbudza w nas pozytywny stosunek do przyrody. Warto się temu poddać!

Bocian biały, fot. P. Dziełakowski

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.