°C

Przyroda to moja pasja

Dr Z.Zawada 2 koziołki fot. Zespół Szkół Przyrodniczo - Technicznych CKU
 

Nie staram się ich uczyć. Mam w szkole pracownię hodowlaną, w której są zwierzaki i chcę, żeby po prostu patrzyli jak ja zachowuję się w stosunku do zwierząt, żeby zobaczyli mój stosunek do zwierząt - a jest bardzo pragmatyczny. Jest to trudniejsze, ale uczyć bez przykładów nie warto.

Dr Zbigniew Zawada  –  „Nie widzę wielkiej poprawy w świadomości przyrodniczej, jeżeli nie będzie odgórnie stworzonych zasad. Zamiast uczyć w najmłodszych klasach o jakiś „pierdołach”, DNA, grupach krwi – o czymś co jest niezrozumiałe, nauczmy dzieci wyjścia w teren, w las, w przyrodę. Pokażmy, że oprócz nas są istoty, które potrzebują tego miejsca do życia tak jak my – bo inaczej z tego „nauczania” NIC nie będzie”.

Dr Zbigniew Zawada w wywiadzie dla Między Nami Zwierzętami pochyli się nad stanem wiedzy przyrodniczej w szkołach, opowie o swoich metodach pracy i fascynacji rybkami akwariowymi, która trwa od ponad 40 lat.

Posłuchaj:

Część I

Część II

Część III

______________________________________________________

21:15 Kolejny odcinek z cyklu „Co w kocie piszczy” i Małgorzata Biegańska-Hendryk.

Wypadki  z udziałem zwierząt. Co może spotkać kota w domu?

 

Rozmowa z behawiorystką o kocie Stefanie i wypadkach z udziałem kotów:

_____________________________________________________________________

21:45 Filmowiec Piotr Dziełakowski i jego przepiękne „Opowieści dzikiej treści” co tydzień na antenie Radia Zachód.

Od ponad 20 lat fotografuje i dokumentuje życie żurawi. Fotograf i edukator przyrodniczy. Swoje prace pokazywał na wystawach w Polsce i za granicą.

Działa społecznie, współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami ekologicznymi.

Mieszka we Wschowie z żoną i trzema synami. Pracuje w Spółce Komunalnej i zajmuje się tam edukacją ekologiczną.

 

Relacja Piotra:

 

Emisja Radio Zachód środa, 10 marca 2021r.  od 20:05 do 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku