°C

Przyroda daje zawsze nadzieję

Katarzyn Ramotowska, przewodniczka po Biebrzańskim Parku Narodowym fot. źródło Facebook
 

Przyroda nie tylko daje nadzieję, że wszystko się odradza, ale pozwala odreagować codzienny stres, odetchnąć, nabrać dystansu. W dzisiejszej audycji spotkanie z przewodnikiem po biebrzańskich bagnach, rozmowa o lesie i żurawie opowieści.

Katarzyna Ramotowska, biolog i przyrodnik, która wypromowała biebrzańskie bagna, prowadząc turystów w miejsca, które jeszcze kilkanaście lat temu nie cieszyły się powodzeniem. Dzisiaj bagna, torfowiska, mokradła to najcenniejsze tereny podmokłe, które mają nieoceniony wpływ na środowisko. W audycji porozmawiamy m.in. o tym, jaki jest stan  bagien  – czy wysychają?

Z Agnieszką Jodko, koordynatorką wolontariatu schroniskowego, o bardzo trudnej sytuacji w zielonogórskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Tutaj link dla chcących pomóc:

http://schroniskozg.pl/aktualnosci/w-schronisku/8000/chcesz-pomoc-ale-nie-wiesz-czego-obecnie-potrzebujemy-zajrzyj-tutaj?

Rozmowa z Agnieszką Jodko:

CZY MOŻNA DO LASU? Na pytania odpowie: Ewelina Fabiańczyk, Rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze. 

Dziś w cyklu „Co w kocie piszczy” –  Małgorzata Biegańska-Hendryk o tym, że może warto nauczyć się od kotów, jak opanować wewnętrzny zen do perfekcji? 

 

W Opowieściach Dzikiej Treści – Piotr Dziełakowski, fotograf przyrodniczy, pomysłodawca Telewizji żuraw – jednej z pierwszych na świecie transmisji z gniazda pary żurawi – podzieli się kolejną fascynującą wyprawą terenową.

 

 

Emisja, 25 marca 2020 od 20:05 do 22:00

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku