°C

Przyjaźń z psem. Jak na nią zapracować?

Tomasz Krakowiak, przewodnik psa policyjnego Fot. źródło facebook
 

Jak trafić na psa swojego życia? Na czym polega przyjaźń z psem? I czy w ogóle można mówić tutaj o przyjaźni?

Porozmawiamy i o tych, które nie zawsze były miłe i urocze, ale czegoś nas nauczyły, badały nasze granice, cierpliwość i zjadały najlepsze buty, niszczyły chatę, ale zawsze były najważniejsze.

Są też takie psy, o których skrycie marzymy. Chcemy na przykład wilczarza irlandzkiego i wyobrażamy sobie, jaki to będzie rewelacyjny pies i zarazem przyjaciel rodziny.

Jest też druga strona medalu. Często w audycji przypominamy, żeby nie kierować się emocjami, gdy kupujemy lub adoptujemy psa. Bo nawet jeśli w odruchu serca chcemy dać dom skrzywdzonemu zwierzęciu albo po prostu jakiś psiak bardzo się nam podoba – to wcale nie oznacza więzi. Może okazać się, że ta relacja niszczy życie człowieka i psa.

O swoich psach i doświadczeniach opowiedzą:

Szymon Płóciennik, opiekun Charliego, dziennikarz Gazety Wyborczej (autor artykułu o Wojciechu Kozłowskim i jego znanym i bardzo lubianym pupilu Zdzisławie)

Beata Karpeta,  behawiorystka i szkoleniowiec w Karpeteam – szkolimy, nie tresujemy

Tomasz Krakowiak, przewodnik psa policyjnego, hodowca owczarków niemieckich oraz opiekun Nutki – małej suczki

 

Czy koty chorują na koronawirusa?

21:15 to czas na stały cykl o kociej psychice i kocich potrzebach – „Co w kocie piszczy?” – porady behawiorystki i technik weterynarii Małgorzaty Biegańskiej Hendryk

 

21:45 Piotr Dziełakowski i jego „Opowieści dzikiej treści”

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku