°C

„Przekraczając granice”- reportaż Izabeli Patek

fot. Straż Graniczna
 

Premiera w środę po 18.00.

Wielu Polaków w dalszym ciągu zatrudnia się za granicą. Najbliżej tuż za miedzą w Niemczech. W dobie pandemii i ryzyka oraz obostrzeń z nią związanych jest to co raz trudniejsze, choć możliwość uzyskania konkretnego dochodu jest w dalszym ciągu decydująca. Opiekunki medyczne: Monika z Drezdenka i Łucja z Gorzowa zajmują się tam osobami starszymi pomagając w codziennym życiu i prowadząc dom. To praca ciężka, wymagająca cierpliwości, empatii i wyrozumiałości. Do tego dochodzą obawy związane z możliwością zarażenia i trudności z przekraczaniem granicy. Jak sobie radzą w tych warunkach ?


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku