°C

„Przeciw przemocy” – reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko dziś po 18.00

Leszko
 

Czas na kolejną premierę.

W roku 1988 w Zielonej Górze dr Hanna Witokowska razem z grupą wolontariuszy z ruchu obrony życia Gaudium Vitae założyła stowarzyszenie wspierające dziewczęta w ciąży. Fakt ten zapoczątkował kilkudziesięcioletnią pracę na rzecz wspierania praw dzieci i ich rodzin. Dzisiaj Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka prowadzi Dom Samotnej Matki, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Rodzinny Ośrodek Mediacyjny. Członkowie stowarzyszenia realizują wiele programów edukacyjnych związanych z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, budowaniem zdrowych relacji i odpowiedzialnego rodzicielstwa. W tym roku stowarzyszenie, po raz kolejny, zmieniło swoją siedzibę, ze względu na , niestety, rosnące potrzeby kobiet i dzieci uciekających przed różnego rodzaju przemocą.

Otwarcie nowej siedziby.

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku