°C

Prawo do emerytury – od stażu pracy, czy od wieku?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Związkowcy proponują, by warunkiem otrzymania emerytury był tylko staż pracy: 35 lat dla kobiet i 40 dla mężczyzn - przypomina dzisiejsza "Rzeczpospolita". Jak wyliczają eksperci, dla kilkuset tysięcy osób takie zmiany mogłyby oznaczać możliwość przejścia na emeryturę już w wieku 53 lat dla kobiet i 58 dla mężczyzn. Nie wykluczone, że takie rozwiązanie zaproponuje w kampanii, ubiegający się o przyszłoroczną reelekcję, prezydent Andrzej Duda.

To jedna z wielu propozycji, które pojawiają się w dyskusji publicznej nt. kształtu systemu emerytalnego w Polsce. Systemu, utrzymanie stabilności którego, wobec starzejącego się demograficznie społeczeństwa, będzie wyzwaniem.

Od czego powinno zależeć prawo do przejścia na emeryturę: od wieku, od stażu, a może kombinacji tych czynników? Jak, oprócz składek, zapewnić sobie najlepszą gwarancję pogodnej „złotej jesieni” życia? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

❓ 📞 Zapraszamy do komentowania. Pytanie dodatkowe dziś, to: Jak Waszym zdaniem, oprócz składek, zapewnić sobie najlepszą gwarancję finansowej pogodnej „złotej jesieni” życia?

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 27 listopada 2019


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku