°C

Prastary Żagań? Archeopiknik w tę sobotę

Fot. z arch. Żagańskiego Pałacu Kultury
 

Już w sobotę w Żaganiu, mieście słynącym z zabytków takich jak pałac książęcy czy opactwo poagustiańskie, a ostatnio z odkryć prowadzonych na cmentarzysku z czasów kultury łużyckiej, odbędzie się pierwszy Archeopiknik. I właśnie jedną z głównych atrakcji będzie wystawa artefaktów z tej – wciąż badanej – nekropolii.

O imprezie opowiedzieli Renacie Wcisło główni jej organizatorzy z Żagańskiego Stowarzyszenia Ratowania i Ochrony Zabytków:

Obok stowarzyszenia organizatorami Archeopikniku są Żagański Pałac Kultury, miasto Żagań, powiat żagański i Muzeum Obozów Jenieckich.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku