°C

Praca z psem oczami behawiorysty

LGTK pieski szkolenie fot. archiwum
 

Dzisiaj w audycji wrócimy do teorii dominacji – czy psa trzeba zdominować, żeby był nam posłuszny?
Porozmawiamy także o obustronnej agresji, która zaburza nasze relacje z psami. Powrócimy do kwestii używania kolczatek i obroży elektrycznych oraz dowiemy się do czego szkoleniowcom potrzebne są… kury?
Rozmawiamy o psach, pracy behawiorysty i ciężkim żywocie psów ras małych.

Gościem będzie Joanna Korbal – Instruktor Szkolenia Psów, Behawiorysta, Zoopsycholog, która 10 lat temu zaczęła jako zawodniczka od dogfrisbee, dziś jest cenionym ekspertem od pracy z psami i ich opiekunami.

Jak sama o sobie pisze jej życie jest nieodłącznie związane z psami i to właśnie większość czasu spędza z nimi na spacerach i treningach.

W audycji pojawi się również Beata Karpeta, behawiorysta na licencji Victorii Stilwell, trener obedience, która w swojej pracy stosuje tylko szkolenie i motywację pozytywną.

Rozmowy z trenerkami psów:

 

 

_______________________________________________________________

Małgorzata Biegańska-Hendryk  – behawiorystka zwierząt, technik weterynarii, dietetyk i autorka książek. Prowadzi bloga Kocibehawioryzm.pl

Na czym polega Pani praca? Co robi behawiorysta zwierząt? Czy opiekunowie ufają wam? Jak pracuje się z ludźmi a jak z kotami? Jak opiekunowie stosują się do wskazówek? Z jakimi problemami przychodzą i jak szybko decydują się na szukanie pomocy? Jak Pani widzi swoją pracę z perspektywy czasu?

Rozmowa:

_______________________________________________________________

Piotr Dziełakowski, edukator i filmowiec opowiada o przyrodzie, zwierzętach i ekosystemach.

Relacja z terenu:

 

emisja audycji 10.11.2021 od 20:05 do 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku