°C

„Pozostały zdjęcia”- reportaż Izabeli Patek po 18.00

Kućko
 

Mija 40 lat od śmierci pierwszego powojennego kronikarza Gorzowa Waldemara Kućki.

Urodził się w miejscowości Kality koło Wilna. W Gorzowie zamieszkał w 1945 roku. kończył Technikum Fototechniczne w Łodzi. Za przynależność do Harcerskiej Organizacji Podziemnej został w 1950 roku skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu. Służbę wojskową odbywał w karnej kompanii górniczej. W drugiej połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku związał się z Zakładami Włókien Chemicznych ,, Stilon” gdzie pracował jako fotoreporter gazety zakładowej . Później był fotoreporterem Gazety Zielonogórskiej. W 1972 roku jako pierwszy Lubuszanin został przyjęty do Związku Polskich Artystów Fotografików. Waldemar Kućko był też laureatem wielu nagród na konkursach w Polsce i za granicą.

Pozostały po nim zdjęcia (ze zbiorów GTF)

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku