°C

Poszukiwanie magii w lesie – o bobrach, „Grze o tron” i wiosce widmo

 

Bohaterem reportażu, który powstawał na urokliwych terenach wokół Bronkowa jest harcerz i leśnik – Hubert Kniaź, człowiek wielu pasji, który od zawsze był blisko przyrody. Jego „ leśną babcią” jest Olga Kucharczyk, sołtys niesamowitej wsi Czeklin, która widnieje tylko na mapie.

Hubert Kniaź od 15 lat jest harcerzem. Interesuje się pop-kulturą, literaturą fantastyczną  i tajemnicami, które skrywa las. Odnajdywał w nim miejsca, które działają swoim niesamowitym klimatem na wyobraźnię człowieka. Stare buki, bobrowe tamy, okno w spróchniałym dębie rosnącym w pałacowym parku wioski widmo pojawiły się na mapie, którą przygotował i roboczo nazwał  „Poszukiwaniem magii w lesie – o bobrach, grze o tron i wiosce widmo”.

Mała ojczyzna Huberta Kniazia  i sołtys Bronkowa pani Olgi Kucharczyk pełna jest miejsc magicznych, które odkrywaliśmy. Stary pałacowy park, krzyż w wiosce widmo, obok cmentarz i daglezja, z której młodych pędów parzy się herbatę.

W lesie można odnaleźć jeszcze wiele śladów historii.

___________________________________________________________

 

O wrażliwości na otaczający świat.

O wspomnieniach z dzieciństwa i próbach rozmowy ze zwierzętami.

Fascynacji odgłosami ptaków i refleksji nad kondycją przyrody. Rozmowa z leśnikiem Sławomirem Tryjanowskim.

___________________________________________________________

Po 21:15 konkurs z gawędą leśnika Andrzeja Nowackiego, który przygotował dla Państwa pytania. Konkurs poprowadzi Izabela Kwiatkowska.

Do wygrania kalendarze na rok 2021, pięknie wydane albumy oraz książki a także drobne upominki.

Telefon do studia:  +48 68 324 22 55

___________________________________________________________

„Opowieści dzikiej treści”

21:45 Piotr Dziełakowski tym razem nie opowie o żurawiach ani o małych liskach, ani o krogulcach. Tym razem bohaterami opowieści Piotra będą… ludzie.

emisja Radio Zachód  – 23.12.2020, godzina 20:00 – 22:00

Radio Zielona Góra     – 27.12.2020, godzina 9:10


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku