°C

Poszukiwana dobra książka górska. Dobra? To znaczy jaka?

Fot. Aleksandra Drutkowska/Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady
 

- Dla mnie dobre książki to takie, po które mogę sięgać wielokrotnie - mówi prof. Jerzy Bralczyk. - Brecht powiedział, że jeżeli książka nie jest warta przeczytania powtórnego, to nie była warta przeczytania pierwszy raz.

Książki górskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ukazuje się ich naprawdę sporo. Im właśnie poświęcony jest konkurs Książka Górska Roku, organizowany w ramach Festiwalu Literatury Górskiej i Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.
 
O tym, po które nowości z górami w tle warto sięgnąć, dowiemy się we wrześniu, podczas finału konkursu, a tymczasem wydawcy i autorzy mają czas na ich zgłaszanie tylko do 15 czerwca.
 
Co to w ogóle znaczy DOBRA KSIĄŻKA, nie tylko górska? O tym opowiadają znawcy literatury – prof. Ewa Grzęda i prof. Jerzy Bralczyk:
 
 

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku