°C

Posiedzenie rady konsultacyjnej ds. osób represjonowanych

fot. Zbigniew Bodnar
 

W środę, po raz kolejny - tym razem w Zielonej Górze - obradowała rada konsultacyjna ds. osób represjonowanych i działaczy antykomunistycznych.

Rada konsultacyjna powołana została przez wojewodę i jej zadaniem jest opiniowanie wniosków o nadanie statusu osoby pokrzywdzonej, represjonowanej lub działacza antykomunistycznego w województwie lubuskim. Radzie przewodniczy Maciej Jankowski, były i wieloletni szef zielonogórskiej „Solidarności”.

Rada konsultacyjna  składa się z byłych działaczy podziemia politycznego z dawnych województw gorzowskiego i zielonogórskiego, obecnie wchodzących w skład województwa lubuskiego. Jednym z głównych punktów posiedzenia była informacja o programach obchodów 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” zarówno w dawnym regionie gorzowskim, jak i zielonogórskim. Przygotowywane są także centralne obchody rocznicowe.
Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku