°C

Czy Polski Ład wpłynie na zasobność naszych portfeli?

Otwarty Mikrofon
 

Wzrost kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, niższe podatki dla najmniej zarabiających, zwolnienie z podatku emerytur do 2500 zł i nowy podwyższony próg podatkowy. To główne elementy Polskiego Ładu, które będą wprowadzane przez rząd jeszcze w tym roku.

Nowy Polski ład ma stać się w najbliższych latach prawdziwym kołem zamachowym gospodarki, który przy wsparciu krajowego planu odbudowy pozwoli na osiągnięcie wysokiego poziomu gospodarczego Polski. Dzięki nowym zasadom podatkowym Polacy mają stać się bardziej majętni, a najwięcej zyskają obecnie najmniej zarabiający oraz klasa średnia.

Obecnie, to osoby najmniej zarabiające płacą relatywnie najwyższe podatki i składki. W Polsce na tle innych państw wysoko obciąża się niskie płace, a nisko płace wysokie. Relacja ta na tle innych krajów Europy jest jedną z najmniej sprawiedliwych. Wprowadzane w ramach Polskiego Ładu zmiany, zmierzają do zapewnienia podatkowego fair play.

Dlatego dziś pytamy, które elementy Polskiego Ładu uznają państwo za najważniejsze, i jak wprowadzenie nowych zasad oraz zwolnień podatkowych wpłynie na zasobność portfeli Polaków? Pyta Daniel Sawicki.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze.

 

 
 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku