°C

„Pogotowie uczuć”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

K.Jarocińska
 

Po siedmiu latach wróciliśmy do emocjonalnego tematu. Co zmieniło się w życiu bohaterki i jej podopiecznych?

Pani Katarzyna Jarocińska z Chlebowa od wielu lat prowadzi rodzinne pogotowie opiekuńcze. Jest „lekarzem”, który leczy miłością. Każde dziecko chce być kochane.          Ta podstawowa i naturalna potrzeba wydaje się oczywista nie tylko raz w roku przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Niestety często na skutek życiowych patologii i zdarzeń losowych najmłodsi są tego prawa pozbawiani. Wtedy trzeba temu przynajmniej częściowo zaradzić.

Rodzicielstwo zastępcze to jakby symboliczny plaster przyklejany na bolące miejsce, często to działa. Nowe mamy i ojcowie szybko stają się dla dziecka światem, który do niedawna nie pojawiał się nawet w dziecięcych marzeniach i snach.

Posłuchaj audycji.

Rozmowa z bohaterką reportażu o tym, co zmieniło się w życiu jej podopiecznych i jej samej od czasu nagrań do audycji (minęła 7lat).


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku