°C

„Podyskutujmy o książkach”- reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko

LESZKO
 

Premiera w środę po 18.00.

Pani Halina Maszner była niegdyś bankowcem, dzisiaj bardzo aktywnie uczestniczy w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki przy WiMBP w Zielonej Górze i  nie wyobraża sobie życia bez czytania. Była na pierwszym spotkaniu klubowiczów w 2007 i bierze aktywny udział w dyskusjach do dziś  zachęcając do czytania swoich przyjaciół. Jednym z nielicznych, o ile nie jedynym w ostatnim czasie męskim  członkiem swojego klubu  jest Pan Jerzy Lewandowski, który jak sam podkreśla, dyskutując o książkach musi bronić mężczyzn, którzy nie zawsze są pozytywnymi bohaterami. Do najmłodszych stażem członkiń DKK należy Pani Bogumiła Kolasińska, emerytowana prawniczka mająca ogromne zamiłowanie do książek historycznych z elementami sensacji.

Główną ideą Dyskusyjnych Klubów Książki (DKK) jest czytanie w wolnym czasie dla przyjemności, a następnie dzielenie się swoimi wrażeniami z innymi. Pomysł oparty jest na założeniu, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Takie czytelnicze kluby funkcjonują na całym świecie, ale choć najszerzej rozpowszechnione są w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, dość powszechnie znaleźć je można również w naszym kraju.

Spotkania klubowe.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku