°C

Pociągiem do Żagania? Łatwo nie jest…

Fot. Pixabay
 

Podróżujący na trasie Zielona Góra-Żary-Żagań skarżą się na jakość połączeń, zwłaszcza we wrześniu i październiku. Opóźnienia, awarie, podstawione zamiast pociągu autobusy - trudno zaplanować dzień, kiedy dojazd z miejsca na miejsce bywa jedną niewiadomą.

A warto dodać, że autobus podstawiony w miejsce pociągu jedzie o wiele, wiele dłużej, bo musi zawitać na każdą stację, na której zatrzymałby się pociąg. 
Skarżą się podróżni, mieszkańcy Żagania, interweniowały też w tej sprawie władze miasta. Dlaczego tak się dzieje?
 
Zapraszamy do wysłuchania audycji: 
 
 
Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego, zna problemy na tej trasie i, jak mówi, sprawa jest złożona, ma wiele wątków.
Jednak podkreśla, ż urząd dokłada starań, by podnieść jakość połączeń na tej trasie, a nawet zwiększyć ich liczbę, stąd prowadzi rozmowy z samorządami. 

 
Do sprawy wrócimy. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku