Po Stracie

Żałoba trwa nawet do 4 lat. Jak przeżyć święta po stracie ukochanej osoby?  | naTemat.pl
Nikt z nas, na żadnym etapie życia, nie jest przygotowany na stratę kogoś ważnego, kochanego, mimo iż śmierć jest fragmentem życia i akceptacja jej nieuchronności jest konieczna. Gdy jednak śmierć przychodzi nagle, niespodziewanie, gdy zabiera młodego człowieka, mamę, tatę, żonę, męża, dziecko… O tym, jak żyć… gdy odchodzi ktoś bliski.

Branża pogrzebowa: odwiedziny cmentarza to w tym roku ryzyko!

Dni poświęcone pamięci Zmarłych to w każdej kulturze wielkie święta. Obchody zaduszne są stare jak ludzkość. Ludzie wszystkich kultur oddają cześć pamięci swych Zmarłych, a w Polsce jest to święto szczególne: poświęcone pamięci naszych Bliskich, ale także pamięci narodowej. Płoną więc znicze na grobach zwykłych ludzi, na mogiłach żołnierskich, powstańczych, pod pomnikami męczenników historii.

To święto jest również dniem niezwykłej wagi dla rodzin – rodzice pokazać mogą dzieciom, a dziadkowie wnukom groby członków rodziny, mogą opowiedzieć o Tych, którzy odeszli, ale ich życie wpłynęło na nasz dzień dzisiejszy. Nie dziwne zatem, że wszyscy chcielibyśmy – jak co roku – odwiedzić cmentarze. Tym razem jednak może się to wiązać z ryzykiem!” – czytamy w apelu branży pogrzebowej. Na cmentarz możemy iść kilka dni wcześniej, kilka później. Tak, by nie było tłumów jednego dnia. Trzeba zrobić wszystko, abyśmy w przyszłym roku w święto mogli się wybrać na cmentarze. A nie, żeby wtedy to inni przychodzili na nasze groby – argumentuje Wolicki.

najnowsze z Lubuskiego

popularne

Skip to content