°C

Platforma dla rybołowa

Platforma dla rybołowa

Rozpiętość ich skrzydeł sięga nawet 170 cm a sposób polowania jest bardzo widowiskowy. Rybołowy, bo o nich mowa najczęściej występują w lasach z jeziorami czy stawami rybnymi. Jednak jest to bardzo rzadki ptak drapieżny występujący w naszym kraju. Dlaczego tak mało par – bo zaledwie 27 - gniazduje w Polsce? Nie wiadomo co jest przyczyną spadku populacji tych drapieżników, zwłaszcza, że u naszych sąsiadów występują dość licznie.O tym jak buduje się sztuczne gniazdo dla rybołowa na prawie 50 metrowej starej daglezji opowiedzą w reportażu Jakub Pruchniewicz oraz Paweł Mrowiński szef w Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich, Lasy PaństwoweO ptakach drapieżnych, ich sposobach na przetrwanie i stosunku do rybołowów właścicieli stawów – porozmawiam z ornitolożką Ewa Burda. Przypomnimy też czym są podloty i dlaczego nie wolno ich ratować!Po 21:00 o alergiach pokarmowych zwierząt opowie zoo dietetyk @Małgorzata Biegańska-HendrykA na zakończenie programu Piotr Dziełakowski podzieli się opowieścią ze świata żurawi: „O tym jak dzielny żuraw jeleniowi dał pstryczka w nos!”

Opublikowany przez Między Nami Zwierzętami Niedziela, 17 marca 2019

O tym jak buduje się sztuczne gniazdo dla rybołowa na prawie 50 metrowej starej daglezji opowiedzą w reportażu Jakub Pruchniewicz z Komitetu Ochrony Orłów oraz Paweł Mrowiński szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich

Rozpiętość ich skrzydeł sięga nawet 170 cm a sposób polowania jest bardzo widowiskowy. Rybołowy, bo o nich mowa najczęściej występują w lasach z jeziorami czy stawami rybnymi. Jednak jest to bardzo rzadki ptak szponiasty występujący w naszym kraju. Dlaczego tak mało par – bo zaledwie 27 – gniazduje w Polsce? Nie wiadomo co jest przyczyną spadku populacji tych drapieżników, zwłaszcza, że u naszych sąsiadów występują dość licznie.

O ptakach drapieżnych, ich sposobach na przetrwanie i stosunku do rybołowów właścicieli stawów – porozmawiam z ornitolożką Ewą Burdą. Przypomnimy też czym są podloty i dlaczego nie wolno ich ratować.

Posłuchaj rozmowy i reportażu:

 

 

Druga część rozmowy z Ewą Burdą:

 

Po 21:00 o alergiach pokarmowych zwierząt opowie zoodietetyk Małgorzata Biegańska-Hendryk

Posłuchaj mini wykładu:

A na zakończenie programu Piotr Dziełakowski podzieli się opowieścią ze świata żurawi: „O tym jak dzielny żuraw jeleniowi dał pstryczka w nos!”

Między Nami Zwierzętami, środa, 20 marca 2019 r. godz. 20:00 – 22:00

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.