°C

Platforma dla rybołowa

https://www.facebook.com/miedzynamizwierzetami/videos/2020881258216909/
 

O tym jak buduje się sztuczne gniazdo dla rybołowa na prawie 50 metrowej starej daglezji opowiedzą w reportażu Jakub Pruchniewicz z Komitetu Ochrony Orłów oraz Paweł Mrowiński szef Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich

Rozpiętość ich skrzydeł sięga nawet 170 cm a sposób polowania jest bardzo widowiskowy. Rybołowy, bo o nich mowa najczęściej występują w lasach z jeziorami czy stawami rybnymi. Jednak jest to bardzo rzadki ptak szponiasty występujący w naszym kraju. Dlaczego tak mało par – bo zaledwie 27 – gniazduje w Polsce? Nie wiadomo co jest przyczyną spadku populacji tych drapieżników, zwłaszcza, że u naszych sąsiadów występują dość licznie.

O ptakach drapieżnych, ich sposobach na przetrwanie i stosunku do rybołowów właścicieli stawów – porozmawiam z ornitolożką Ewą Burdą. Przypomnimy też czym są podloty i dlaczego nie wolno ich ratować.

Posłuchaj rozmowy i reportażu:

 

 

Druga część rozmowy z Ewą Burdą:

 

Po 21:00 o alergiach pokarmowych zwierząt opowie zoodietetyk Małgorzata Biegańska-Hendryk

Posłuchaj mini wykładu:

A na zakończenie programu Piotr Dziełakowski podzieli się opowieścią ze świata żurawi: „O tym jak dzielny żuraw jeleniowi dał pstryczka w nos!”

Między Nami Zwierzętami, środa, 20 marca 2019 r. godz. 20:00 – 22:00


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku