°C

Płaca minimalna, dialog społeczny i stan polskiej oświaty

fot. M.Poniedziałek
 

O płacy minimalnej, stanie dialogu społecznego w Polsce oraz kondycji oświaty rozmawiamy z przedstawicielami związków zawodowych.

Gorąca dyskusja wokół wysokości przyszłorocznej płacy minimalnej. Związki zawodowe nie akceptują propozycji rządu, zgodnie z którą najniższe wynagrodzenie miałoby wynieść w 2019 roku 2220 złotych brutto a minimalna stawka godzinowa 14,50 złotych.

Uczestników programu pytamy także o to, jaka jest w ich ocenie kondycja dialogu społecznego? Jak zmienić zasady gry w Radzie Dialogu Społecznego?

Ostatnią część tego wydania programu poświęciliśmy systemowi oświaty i temu, jak związkowcy oceniają obecny stan szkolnictwa.

Gośćmi programu są: Bożena Pierzgalska reprezentująca NSZZ Solidarność oraz Monika Bocian, szefowa lubuskich struktur OPZZ.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku