°C

Pies pomaga odzyskać spokój

Beata Karpeta fot. archiwum domowe
 

Czy wypada mówić, że chcę wytresować psa? Tresura to słowo, które używane jest coraz rzadziej w odniesieniu do psów. Raczej mówi się teraz „szkolę psa”. A kiedy zapytałam Beatę kogo właściwie szkoli, to odpowiedziała, że szkoli ludzi, chociaż z psami jest łatwiej.

„Ludzie w tym naszym świecie są bardzo pogubieni, moim zdaniem – mówi Beata – i często dopiero poprzez psa są w stanie doświadczyć tego, co to znaczy SPOKÓJ. Pies może ich tego nauczyć.”

Gościem dzisiejszego wydania magazynu Między Nami Zwierzętami będzie Beata Karpeta, behawiorysta na licencji Victorii Stilwell, trener obedience.

Porozmawiamy o tym co to jest właściwie szkolenie pozytywne? Czy polega na przekupstwie psa smakołykami? Jak zachowuje się pies szkolony pozytywnie i dominacyjnie? Czy schodzenie komuś z drogi jest okazywaniem słabości?

Rozmowa z Beatą Karpetą:

 

Po godzinie 21:15 Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka z Kocibehawioryzm.pl, dietetyk zwierząt i autorka książek.

Co tydzień, w stałym cyklu w magazynie Między Nami Zwierzętami w Radio Zachód na 103 FM, rozmawiamy o kotach.

Rozmowa:

 

21:45

Piotr Dziełakowski, fotograf przyrodniczy ze Wschowy, opowiada o przyrodzie, jej złożoności i zarazem prostocie. Od wielu lat podgląda żurawie, zbiera ciekawostki na temat ich behawioru a także sprawdza stan wody, która jest ich środowiskiem naturalnym.

Zapraszamy na „Opowieści dzikiej treści”:

Emisja 27 października 2021r. od 20:05 – 22:00


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku