°C

„Pies jak dziecko czy dziecko jak pies”?

Jacek Gałuszka, behawiorysta psów Fot. źródło/fb
 

Jak pracować z organizmem zdolnym do uczenia się? Jacek Gałuszka, behawiorysta i instruktor szkolenia psów twierdzi w swoim artykule „Pies jak dziecko, czy dziecko jak pies?  - że każdy organizm dąży do przyjemności i unika przykrości, dlatego umiejętne wykorzystanie tego prawa to podstawa zarówno w uczeniu dzieci jak i psów.

Odroczenie nagrody powoduje, że nabiera ona wartości. Ale sam proces odraczania stał się w naszej kulturze konsumpcyjnej niepożądany. Uczono nas – konsumentów, że powinniśmy oczekiwać wszystkiego na wyciągnięcie ręki. Już. Natychmiast. Uczono nas dróg na skróty, ponieważ „każdy organizm dąży do przyjemności i unika przykrości”. Ale czekanie wcale nie jest złe – jest korzystniejsze nie tylko dla  ludzi. Wiedzą o tym behawioryści zwierząt.

Rozmowa z behawiorystą i trenerem Jackiem Gałuszką.

link do artykułu

Pies-jak-dziecko-czy-dziecko-jak-pies

Podcast:

_________________________________________________________

21:15 „Co w kocie piszczy”?

 Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka kotów opowie o kocich kryjówkach. Gdzie i dlaczego koty chowają się przed nami w domu?

kocie-kryjowki

Rozmowa z behawiorystką:

21:45 Piotr Dziełakowski i jego wyprawy terenowe w „Opowieściach dzikiej treści”.

Relacja z terenu:

__________________________________________________________


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku