°C

Pierwsze kwietniowe nowości do Listy!

Wydawnictwo Domagała i Borowiecki
 

W gronie autorów premier prezentujemy Tove Lo, Bow Anderson, Gormee'go z Jesperem Jensenem, The Weekend'a oraz Pawła Domagałę. Oto ich nagrania!

PAWEŁ DOMAGAŁA – I Ja Tak Umiem
Zastanawialiśmy się z Łukaszem Borowieckim, czy należy robić dziś premierę teledysku. Uznaliśmy jednak, że miłość i śmiech na pewno nam się teraz przydadzą. – mówi Paweł Domagała.
Tekst ‚Ja Tak Umiem’ napisał Paweł Domagała, a muzykę skomponował razem z Łukaszem Borowieckim, który jest również producentem muzycznym utworu. Paweł jest również reżyserem teledysku, a za zdjęcia odpowiada Maciej Lisiecki.

Piosenka promuje nową płytę ‚Wracaj’, trzecią w dorobku Pawła Domagały i Łukasza Borowieckiego. Premiera albumu 20. listopada 2020 roku.

GROMEE; JESPER JENSET – Sweet Emotion
‚Sweet Emotions’ to drugi singiel stworzony w duecie Gromee i Jesper Jenset. Po bardzo dobrym przyjęciu singla ‚One Last Time’ w wielu krajach na świecie, postanowiliśmy połączyć nasze siły ponownie. – mówi Gromee. Wydany w 2018 roku ‚One Last Time’ osiągnął status podwójnej platynowej płyty oraz dotarł do 1. miejsca w radiowym Airplay Chart w Polsce.

Autorami słów są: Jesper Jenset, Jeffrey Goldford, Mike Willemsen; muzyki: Gromee. Za klip odpowiada Michał Braum, który wcześniej z Gromeem pracował przy sing ‚Without You’ z Lukasem Meijerem.

 

THE WEEKND – In Your Eyes
Utwór ‚In Your Eyes’ promuje najnowsze wydawnictwo The Weeknd – ‚After Hours’.
Album The Weeknd ukazał się w poprzedni piątek, a już teraz możemy cieszyć się wydaniem deluxe wzbogaconym o remiksy m.in. w wykonaniu Chromatics czy The Blaze. ‚After Hours’ bije kolejne rekordy w serwisach cyfrowych, a także zbiera znakomite recenzje.

 

BOW ANDERSON – Sweater
Głos, który otworzył drzwi zamknięte przez groźny wypadek. 23-letnia wokalistka ma w sobie pasję na miarę wielkich gwiazd soulu z lat 60.!
‚Sweater’ to nie tylko hołd dla wokalistek tamtej epoki, ale także ukłon w stronę nowoczesnych diw takich jak Beyonce. Singiel symbolizuje walkę Bow z przeciwnościami losu. To między innymi piosenka o rozstaniu. Jak mówi sama Artystka:

– Mój pierwszy związek nie był specjalnie udany. Ale ponieważ był pierwszy, nie mogłam go do niczego porównać. Dopiero po wszystkim mogłam zorientować się, co było nie tak. ‚Sweater’ opowiada o tym, jak ciężko jest pogodzić się ze stratą pewnej relacji, zwłaszcza gdy ta druga strona sprawia wrażenie, jakby świetnie radziła sobie w nowej rzeczywistości. Nie mam swetra mojego byłego, ale wyobrażam sobie, że to mógłby być symbol trzymania się relacji, która już nie jest twoja.

 

 

TOVE LO – I’m Coming
‚I’m Coming’ to najnowszy singiel Tove Lo, który powstał w studiu Spotify w Sztokholmie. Jak wspomina sama artystka: – Jestem fanką tego kawałka od pierwszego przesłuchania. Mam mnóstwo wspomnień z ‚I’m Coming’. Zawsze byłam pod wrażeniem talentu tekściarskiego Veroniki Maggio. Nigdy nie potrafiłabym pisać po szwedzku tak jak ona. To idealna mieszanka poetyckości, „codziennego romansu” i sprawiania, że szwedzkie lato staje się epickie oraz melancholijne zarazem. Przetłumaczenie tak wspaniałej piosenki było arcyciekawym wyzwaniem, ale też zadaniem bardzo bliskim mojemu sercu. Mogłam pracować z moim zespołem oraz Elvirą w Spotify Studio, eksperymentować, bawić się brzmieniem. To była perfekcyjna, pełna komfortu sytuacja w studiu. W takich okolicznościach czuję się najlepiej!

Podstawową dyskografię Tove Lo zamyka album ‚Sunshine Kitty’ z 2019 roku, promowany m.in. przez single ‚Glad He’s Gone’, ‚Bad as the Boys’, ‚Jacques’ czy ‚Really Don’t Like You’.

 

Jak głosować? Jeżeli podobają Ci się utwory prezentowane na naszej antenie, przez 24 godziny na dobę możesz na nie głosować, wysyłając SMS w trakcie ich trwania. W treści wiadomości wpisujesz RZ i wysyłasz swój głos pod nr 7148. Koszt to tylko 1,23 zł z VAT.

Jeśli głosujesz na inną piosenkę od prezentowanej, wysyłasz w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie SMS, wpisujesz w treści prefiks RZ, a następnie tytuł nagrania i jego wykonawcę. Nowe propozycje możesz nam przesłać tą samą drogą, rozpoczynając wiadomość prefiksem RZ, bądź zgłaszać mailowo: lista@zachod.pl oraz drogą tradycyjną, wysyłając kartkę pocztową: RADIO ZACHÓD, ul. Kukułcza 1, 65-472 Zielona Góra z dopiskiem Mniej Więcej Lista.

Archiwalne wpisy, notowania i propozycje: http://archiwum.zachod.pl/wpisy/radio-zachod/audycje/mwl/

Mniej Więcej Lista to lista Twoich ulubionych piosenek emitowanych na antenie Radia Zachód. Możesz jej słuchać w sobotę między godz. 15.00 a 17.00.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku