°C

„Piękne życie”- reportaż Renaty Wcisło

DANUTA PIOTROWSKA
 

Wracamy do tematu. Emisja w środę po 18.00.

Pan Jarosław twierdzi, że można żyć pięknie jeśli tylko robi się w życiu to, co się kocha. Uważa też, że jeśli jest się dla innych dobrym, to  można liczyć na to samo – dobro powraca. Do Rudawicy pod Żaganiem wielu przyjeżdża specjalnie, żeby zobaczyć pasące się stado koni… a właściwie koników polskich. Pierwszego ich właściciel Jarosław Ławrowski przywiózł wiele lat temu z Cisnej. Tam w Bieszczadach dostał Baśkę jako prezent za dobrą pracę. Klacz żyje szczęśliwa pod jego opieką do tej pory. Dziś na 100 hektarach hoduje 45 koni. Pracują jako naturalne kosiarki – dzięki nim nie zarastają stanowiska lęgowe ptaków. Nestorka pasie się natomiast na specjalnej łące, już na zasłużonej końskiej emeryturze jest jednym z najstarszych koników polskich.

Koniki polskie w fotografii Danuty Piotrowskiej.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku