°C

„Pan Jazz”- posłuchaj reportażu Izabeli Patek

B.Dziekański
 

Wspominamy reportażowy rok 2020. Audycja miała premierę w styczniu.

Mała Akademia Jazzu działa już ponad 35 lat. Pomysłodawcą tego niezwykłego przedsięwzięcia jest Bogusław Dziekański zwany dziekanem akademii.

Muzycy prowadzą zajęcia w Jazz Clubie ,,Pod filarami' i odwiedzają szkoły. Młodzież poznaje muzyków, ich instrumenty i w przystępny sposób historię jazzu. Ta działalność zadziwia nie tylko samych artystów, ale też naukowców. Niedawno powstała książka zatytułowana ,,Jedzie Pan Jazz” autorstwa Andrzeja Białkowskiego i Wojciecha Burszty.  Niezwykłe w działalności  jest również to, że niektórzy jej uczniowie stali się  profesorami. Najwybitniejszym  jest  skrzypek jazzowy Adam Bałdych. Podczas wykładów i ćwiczeń z młodzieżą spotykają się nie tylko muzycy z Polski, ale również z krajów europejskich, a nawet Stanów Zjednoczonych. Do młodych ludzi kolejny raz jedzie Pan Jazz.

Posłuchaj reportażu.

Zdjęcia udostępnione przez Bogusława Dziekańskiego.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku