°C

Pan Dreptak

RADIOWIECZÓR

Datę 10 maja 1992 roku zapamiętali wszyscy wielbiciele rycerza Dreptaka, bajeczek Babci Pimpusiowej czy docenta Bassetta. Tego dnia zmarł Andrzej Waligórski, legenda Polskiego Radia. Miał 66 lat.

Występował w popularnym słuchowisku radiowym „Rycerze”, nadawanym w magazynie „60 minut na godzinę” w radiowej Trójce. W programie będącym parodią Trylogii Henryka Sienkiewicza, Andrzej Waligórski wcielił się w niezapomnianą postać Onufrego Zagłoby. Grał wraz z kolegami  z redakcji studia 202 Janem Kaczmarkiem, Jerzym Skoczylasem, Włodzimierzem Plaskotą i Ewą Szumańską w roli Oleńki Billewiczówny. (Hej, szable w dłoń). . To dzięki niemu powstał wrocławski kabaret Elita. 

Z cyklu: Bajeczki Babci Pimpusiowej

Szukały dwa bizony jakąś bizonicę
Wtem nagle jeden wrzasnął: – O, widzę samicę!
Po chwili jednak wraca i jęczy bidula:
– Tfu, ale żem się naciął, to była „Vistula”!

 

)

Tę książkę (rarytas) mam dla słuchaczy wieczornej audycji.

Dzięki Wydawnictwu Dolnośląskiemu mam także historię kabaretu ELITA i radiowego studia 202 pióra Jerzego Skoczylasa a autografem.

Elita i Studio 202 - Skoczylas Jerzy

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka