°C

Pamięć

W TWOJEJ SPRAWIE

Historia tamtych dni, tamtego strajku, narodzin tamtej Solidarności to jedna z najpiękniejszych naszych historii. Pomimo upływu lat trzeba ją opowiadać.

Kilka lat temu do Zielonej Góry przyjechał pociąg. Jeden z wagonów był szczególny. Pozostało krótkie 5 minutowe nagranie. W poniedziałek obchodziliśmy Święto Wolności i Solidarności, z 5 minut „urodziła ” się audycja.

Pamięć Radio Zachód

.Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w 40. rocznicę powstania Związku składa wyrazy szacunku i wdzięczności wszystkim, którzy niesieni wezwaniem Św. Jana Pawła II latem 1980 roku podjęli wspólny wysiłek w walce o godność i podmiotowość ludzi pracy. „Solidarność” rodziła się w całej Polsce i tworzyły ją tysiące ludzi. Każdy strajk, każde porozumienie, każde poświęcenie miało znaczenie i przyczyniło się do tego wielkiego pokojowego sukcesu.
(fragment stanowiska Komisji Krajowej NSZZ ,,Solidarność” na 40-lecie powstania ,,Solidarności”)

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku