°C

Dla kolejnych pokoleń..

RADIOWIECZÓR

Palmiry. Zabić wszystkich Polaków - Nowik Mariusz

 

Palmiry – miejsce masowych hitlerowskich egzekucji polskich elit społecznych i intelektualnych. Trafiali tam ludzie uznani za „wrogów Rzeszy” i „politycznie niepewni” – osadzeni na Pawiaku i w więzieniu na Rakowieckiej, w areszcie śledczym na Daniłowiczowskiej, w celach siedziby gestapo w alei Szucha, typowani do zbiorowych ulicznych egzekucji, których nie dawało się utrzymać w tajemnicy.
Opowieść o miejscu, które nadal skrywa tajemnice. Opowieść, która przywraca pamięć ofiarom.

Palmiry. Gdy już otworzą nowe muzeum... - Otwarty Przewodnik Krajoznawczy

„Wstrząsające dowody martyrologii Polski, jakich świadkiem byłem w Palmirach, przekraczają wszystkie moje dotychczasowe wyobrażenia o zbrodniach niemieckich.”

Emil Bösch, delegat Międzynarodowego Czerwonego Krzyża (z opisu wydawcy Prószyński i S-ka)

 Rozmowa z Mariuszem Nowikiem autorem książki.

 

Rozmowa z Ewą Marcinkiewicz wnuczką Edwarda Hejnikowskiego, straconego w Palmirach.

Dla kolejnych pokoleń.. | Radio ZachódDla kolejnych pokoleń.. | Radio ZachódDla kolejnych pokoleń.. | Radio Zachód

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku