°C

Owady w naszych domach.

Sebastian Pilichowski Fot. źródło Facebook
 

Gdy osy lub szerszenie zbudują sobie gniazdo w naszym domu to w pierwszym odruchu chcemy pozbyć się niebezpiecznych owadów. Strach przed użądleniem jest silniejszy. Ale w domu biologa i pasjonata owadów wygląda to zupełnie inaczej. On nie będzie pozbywał się istot, które kocha i przede wszystkim bada. On będzie się im przede wszystkim przyglądał i je obserwował...

Budujemy się na łąkach, na terenach leśnych, pośród przyrody, ale jakże często obserwuję, że od przyrody chcemy być jak najdalej. Owad w domu? Trzeba go zabić. Mrówki? Wytępić. Samice komarów? Bez dyskusji wybić całą populację… Osy, szerszenie czy trzmiele zrobiły sobie gniazdo pod dachem? W ich przypadku niechęć domowników jest zrozumiała, ale czy można tak powiedzieć o pająku, którego niewątpliwie użyteczną rolę przesłania strach?

Sebastian Pilichowski, biolog i miłośnik owadów opowie jak reagować na owady w domach. Biolog podzieli się swoimi obserwacjami, doradzi czego unikać, i które z owadów należy jak najszybciej usunąć z naszych czterech kątów.

 

Magdalena Zwolska z Inicjatywy dla Zwierząt opowie o upałach w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zielonej Górze. Jak schronisko radzi sobie gdy temperatura przekracza 30 st.C? Co z planami budowy nowoczesnego miejsca dla naszych braci mniejszych? 

Pani Magda zachęci także Państwa do udziału w IX edycji pikniku rodzinnego „Z psami pod Palmami”, który odbędzie się 29 czerwca od 11:00 do 16:00 na deptaku obok pomnika Bachusa w Zielonej Górze. Dog Trekking, jako impreza towarzysząca, to sposób na pomoc schroniskowym czworonogom.

Więcej dowiedzą się Państwo w wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/683990048728005/

Posłuchaj rozmowy:

 

Po 21:15 mini wykład o żywieniu kociaków. Pani Małgorzata Biegańska-Hendryk opowie o mitach i stereotypach w żywieniu małych kociąt oraz o tym jak dbać o kocięta osierocone.

Posłuchaj wykładu:

 

21:45 Piotr Dziełakowski podzieli się kolejną piękną opowieścią przyrodniczą.

Posłuchaj historii Piotra:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku