°C

ŚWIĘTA Z REPORTAŻEM „Opowieść z polską choinką w tle”- audycja Izabeli Patek

pixabay
 

Premiera w środę po 18.00.

Pani Łucja Marczyk- Rajchel została zesłana wraz z matką i siostrą do Kazachstanu dokładnie 13 kwietnia 1940 roku. Powróciły w kwietniu 1946 roku po sześciu latach. Przez wiele lat pani Łucja nawet swoim synom nie opowiadała o tym jak wyglądało jej dzieciństwo daleko od Polski. Dopiero dzięki wstąpieniu do oddziału gorzowskiego Związku Sybiraków zaczęła głośno wspominać i opowiadać o tamtych trudnych czasach W roku 2007 wydała książkę pt. ,,Śladami wspomnień. Od Kazachstanu do Gorzowa Wielkopolskiego”. W Kazachstanie rodzina pani Łucji obchodziła różne polskie tradycje w tym też Święta Bożego Narodzenia, choć ten szczególny czas w żaden sposób nie przypominał tego co było ich udziałem w ojczyźnie.

Reportażyści Radia Zachód życzą Państwu Zdrowych i Wesołych Świąt w rodzinnym gronie.

ŚWIĘTA Z REPORTAŻEM „Opowieść z polską choinką w tle”- audycja Izabeli Patek Radio Zachód

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku