°C

„Ola strażniczka lasu”- reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko

LESZKO
 

"Reportaż na bis" w środę po 18.00.

Podczas pandemii szukając spokoju i spaceru bez maski więcej niż zwykle osób pojawia się w lasach. Te lubuskie uważane są za najbardziej atrakcyjne w całej Polsce.

Niestety co raz częściej bardziej przypominają śmietnisko niż naszą naturalną bramę do natury. Pazerność i brak wyobraźni są silniejsze od kar i społecznej presji. Całe szczęście, że obok tych, którzy śmiecą, są też tacy co sprzątają.

Pani Ewa Mielczarek jest wydawcą. Na co dzień współpracuje z pisarzami, poetami, naukowcami przygotowując do wydania ich dzieła. Lubi  książki, prace w ogrodzie i… wyprawy do lasu. Gdy zauważyła, że na każdym kroku można tam znaleźć śmieci pozostawione przez turystów, wędkarzy, rodziny na wycieczce czy omijających płatne wysypiska szkodników,  z zamiłowania do lasu uczyniła swego rodzaju misję. Wiosną, latem i jesienią kilka razy w tygodniu wraz ze swoimi wnuczkami zaopatrzona w worki na śmieci robi tam porządki. Do proekologicznej postawy stara się zachęcić najbliższych i innych mieszkańców wsi. Udaje się to doskonale. Jeszcze raz potwierdza się teoria, że aktywność i pasja są zaraźliwe.

Premiera audycja miała miejsce w lipcu 2020. Po emisji opowiemy, co wydarzyło sie w życiu bohaterów od tego czasu.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku