°C

„Ola strażniczka lasu”- reportaż Elżbiety Wozowczyk-Leszko.

LESZKO
 

Premiera w środę po 18.00.

Wakacje w pełni w tym roku spędzane głównie w kraju. Więcej niż zwykle osób pojawia się w lasach. Te lubuskie uważane są za najbardziej atrakcyjne w całej Polsce. Niestety co raz częściej bardziej przypominają śmietnisko niż naszą naturalną bramę do natury. Pazerność i brak wyobraźni są silniejsze od kar i społecznej presji. Całe szczęście, że obok tych, którzy śmiecą, są też tacy co sprzątają.

Pani Ewa Mielczarek jest wydawcą. Na co dzień współpracuje z pisarzami, poetami, naukowcami przygotowując do wydania ich dzieła. Lubi  książki, prace w ogrodzie i… wyprawy do lasu. Gdy zauważyła, że na każdym kroku można tam znaleźć śmieci pozostawione przez turystów, wędkarzy, rodziny na wycieczce czy omijających płatne wysypiska szkodników,  z zamiłowania do lasu uczyniła swego rodzaju misję. Kilka razy w tygodniu wraz ze swoimi wnuczkami zaopatrzona w worki na śmieci robi tam porządki. Do proekologicznej postawy stara się zachęcić najbliższych i innych mieszkańców wsi. Udaje się to doskonale. Jeszcze raz potwierdza się teoria, że aktywność i pasja są zaraźliwe.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku