°C

Ogromna ferma tuż przy granicy z Niemcami

Nielegalna ferma psów przy granicy z Niemcami Fot. BOZ
 

Dzisiaj nagłośnimy interwencję, która dotyczy odkrytej przez inspektorów Animal Rescue Polska oraz Biura Ochrony Zwierząt ogromnej fermy produkującej wielorasowe psy i koty. Pseudohodowla działa w gminie Gubin tuż przy granicy z Niemcami.

Interwencję podjęła organizacja Animal Rescue Polska, która 8 listopada br. otrzymała zgłoszenie  o około 200 psach z nielegalnego przemytu przebywających na terenie Polski blisko granicy z Niemcami.  Właścicielką pseudohodowli jest obywatelka Niemiec, która wraz ze swoimi zwierzętami pojawiła się niespodziewanie na terenie gminy Gubin zajmując teren należący do niemieckiej spółki. O szczegółach interwencji opowiedzą Dawid Fabjański z ARP oraz Sylwia Kukurowska, inspektor Biura Ochrony Zwierząt.

Rozmowa:

Jeże to niezwykle pożyteczne zwierzęta, które budzą sympatię. A jednak na co dzień niewielu mieszkańców obchodzi ich los i byt – zwłaszcza w miastach. Dzisiaj w audycji o nowej inicjatywie – szpitalu dla tych pożytecznych ssaków. Gościem będzie Katarzyna Burak, która opiekuje się jeżami.

Rozmowa z Katarzyną Burak, wiceprezes Inicjatywy dla Zwierząt:

druga część rozmowy:

 

O tym jak się krzyżują drogi kotów i jeży opowie w cyklu ” Co w kocie piszczy” Małgorzata Biegańska-Hendryk, dietetyk i behawiorysta zwierząt oraz autorka książek.

O kotach i jeżach:

Na zakończenie Piotr Dziełakowski i jego bliskie spotkania z naturą.

Magazyn Między Nami Zwierzętami, w każdą środę od 20:00 do 22:00

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku