°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 9.06.2019

Fot. Pixabay
 

Jak w ekologiczny sposób walczyć ze szkodnikami w ogrodzie, jak i kiedy przycinać przekwitające różaneczniki, a także wizyta w niesamowitym ogrodzie Krystyny Jednorowicz w Starym Dworze – o tym wszystkim w dzisiejszym programie.

Wiosna przynosi nie tylko radość dla działkowców. Kwitnące krzewy, dojrzewające owoce to nie jedyne obrazki z ogrodów. Co roku trzeba się mierzyć także z problemem szkodników, które niszczą uprawy. Czy jesteśmy w stanie się ich pozbyć, wprowadzając jak najmniej chemii do naszych ogrodów? Rozmowa z ogrodniczką z Zielonej Góry, Beatą Tokarz:

 

Azalie już przekwitły, różaneczniki powoli też przekwitają, pora na cięcie. O tym, dlaczego warto, kiedy i jak to zrobić, opowiada Marcin Barabasz ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Pudełek w Iłowej. To interesujące i inspirujące wielu ogrodników miejsce na Ziemi Lubuskiej odwiedziła z mikrofonem Renata Wcisło: 

 

W Starym Dworze, niedaleko Międzyrzecza znajduje się bardzo ciekawy ogród Krystyny Jednorowicz. Jest on podzielony na kilka części. Dzisiaj odwiedzamy szary zakątek, staw oraz ogród wiejski. Po roślinnych zakamarkach oprowadza Izabelę Patek Krystyna Jednorowicz:

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku