°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 8.12.2019

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie m.in. o roślinnych symbolach Bożego Narodzenia, warsztatach florystycznych z wykonywania wieńców adwentowych i grudniu w ogrodzie.

W sklepach i centrach ogrodniczych wciąż jest spory wybór roślin cebulowych. To nadal dobry czas na ich nasadzenia. – Rośliny cebulowe późną jesienią możemy wysadzać nie tylko do gruntu – podpowiada zielonogórska ogrodniczka i projektantka terenów zieleni Beata Tokarz:

Dziś druga niedziela Adwentu. Według tradycji, czas do świąt pomaga nam odliczać wieniec adwentowy i zapalane na nim kolejne świece. Takie wieńce wykonały uczestniczki bożonarodzeniowych warsztatów florystycznych, zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bożnowa w gminie Żagań. A wszystko pod okiem doświadczonej florystki, Moniki Bębenek. Towarzyszyła im Renata Wcisło:

Choć święta Bożego Narodzenia odbywają się zimą nie wyobrażamy ich sobie bez roślin zielonych. W domach z pewnością nie może zabraknąć choinki oraz jemioły, dlaczego? O roślinnych symbolach Bożego Narodzenia Izabeli Patek opowiada Grzegorz Przybylski, biolog z Barlinecko – Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku