°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 8.09.2019

fot. archiwum
 

Dziś w programie druga część rozmowy z Beatą Tokarz o eko-ogrodach. Odwiedzimy lubuską poetkę Beatę Patrycję Klary w jej ogrodzie. Przyjrzymy się też problemowi dzików grasujących na działkach w Gorzowie.

Tak jak obiecałam, wracamy do tematu ekologicznego prowadzenia ogrodu. Co robić, by nasza działka była przyjazna naturze, ale też naszemu zdrowiu?

Dziś odwiedzamy ogród Beaty Patrycji Klary, która mieszka pod Gorzowem w Ciecierzycach. W ogrodzie o tej porze roku królują aksamitki, ścina się też lawendę, kwitnie milin, nagietki oraz wielokolorowe cynie. Na łąkach rośnie piołun, wrotycz i inne  rośliny łąkowe. Materiał Izabeli Patek:

Dziki podchodzące pod domowe posesje czy też grasujące na ogródkach działkowych to problem aktualny w regionie, także w Gorzowie. Jeden z naszych słuchaczy wskazuje, że teraz szczególnie często można je spotkać na terenie ogródków działkowych w okolicach Okrzei. Inni z kolei mówią nam o rejonach ulicy Kasprzaka. Co z tym fantem zrobić?

Rozmawialiśmy i z mieszkańcami, i z gorzowskimi urzędnikami. Okazuje się jednak, że skutecznego rozwiązania nie ma. Materiał Anny Przybylak:

Szacuje się, że na terenie Gorzowa przebywa około 300 dzików. Koszt odłowu jednej sztuki to kilkaset złotych.

Niebawem populacja dzików może się jednak zmniejszyć z powodu zarządzonego przez powiatowego lekarza weterynarii odstrzału sanitarnego. Ma on zapobiec rozprzestrzenianiu się ASF.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku