°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 6.10.2019

Fot. S. Misiak

Czym charakteryzuje się franklinia, jak pielęgnować – podlewać i nawozić drzewka bonsai a także wizyta na kolejnym jesiennym kiermaszu ogrodniczym w regionie – to tematy dzisiejszego programu.

Nasz przyrodniczy program rozpoczynamy od przybliżenia kolejnej ciekawej rośliny, która kwitnie właśnie teraz, jesienią. To franklinia amerykańska, którą przybliża przewodnik po ogrodzie botanicznym w Zielonej Górze Sebastian Pilichowski. Gdzie ją odnaleźć na mapie ogrodu, czym się charakteryzuje i skąd pochodzi jej nazwa?

 

Kwiaty, drzewka owocowe, krzewy ozdobne, cebulki roślin – to wszystko można było znaleźć na kiermaszu, jaki w minioną niedzielę odbywał się na terenie Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie. Ofertę prezentowano na kilkunastu stoiskach. Jesienny kiermasz ogrodniczy odwiedziło wielu gorzowian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Także nasza gorzowska reporterka Agnieszka Dobosiewicz:

 

Drzewka bonsai wymagają troskliwej i uważnej pielęgnacji – mówią hodowcy zrzeszeni w Polskiej Asocjacji Bonsai. Robert Wojdyła często odpowiada na pytania Lubuszan dotyczące nawożenia, drutowania czy przesadzania roślin.

– Cała pielęgnacja potrzebuje skupienia – mówi w rozmowie z Martą Czechowską:

Propozycje tematów do programu przyjmujemy także od Państwa – pod mailowym adresem ogrody[at}zachod.pl 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.