°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 6.10.2019

Fot. S. Misiak
 

Czym charakteryzuje się franklinia, jak pielęgnować – podlewać i nawozić drzewka bonsai a także wizyta na kolejnym jesiennym kiermaszu ogrodniczym w regionie – to tematy dzisiejszego programu.

Nasz przyrodniczy program rozpoczynamy od przybliżenia kolejnej ciekawej rośliny, która kwitnie właśnie teraz, jesienią. To franklinia amerykańska, którą przybliża przewodnik po ogrodzie botanicznym w Zielonej Górze Sebastian Pilichowski. Gdzie ją odnaleźć na mapie ogrodu, czym się charakteryzuje i skąd pochodzi jej nazwa?

 

Kwiaty, drzewka owocowe, krzewy ozdobne, cebulki roślin – to wszystko można było znaleźć na kiermaszu, jaki w minioną niedzielę odbywał się na terenie Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie. Ofertę prezentowano na kilkunastu stoiskach. Jesienny kiermasz ogrodniczy odwiedziło wielu gorzowian i mieszkańców okolicznych miejscowości. Także nasza gorzowska reporterka Agnieszka Dobosiewicz:

 

Drzewka bonsai wymagają troskliwej i uważnej pielęgnacji – mówią hodowcy zrzeszeni w Polskiej Asocjacji Bonsai. Robert Wojdyła często odpowiada na pytania Lubuszan dotyczące nawożenia, drutowania czy przesadzania roślin.

– Cała pielęgnacja potrzebuje skupienia – mówi w rozmowie z Martą Czechowską:

Propozycje tematów do programu przyjmujemy także od Państwa – pod mailowym adresem ogrody[at}zachod.pl 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku