°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 5.05.2019

Fot. Pixabay

Dziś sprawdzamy m.in. jak obchodzić się z chwastami i czy wszystkie trzeba usunąć z ogrodu. Przyglądamy się ofertom drzew i krzewów owocowych w szkółkach roślin. Odwiedzamy też ogród Katarzyny Jenek z Gorzowa.

Jak obchodzić się z chwastami i czy wszystkie trzeba usunąć z ogrodu? Może warto zobaczyć gąsienicę, która udaje węża i pamiętać, że zapylacze, to nie tylko pszczoły?

O tym opowiada dzisiaj w rozmowie z Martą Czechowska Sebastian Pilichowski z zielonogórskiego ogrodu botanicznego. Wiosną, a szczególnie w maju ogród zmienia się kilkukrotnie, warto go obserwować – zachęca biolog:

 

Wielką pasją Katarzyny Jenek jest praca w ogrodzie. Wiosną pani Katarzyna prace ogrodnicze rozpoczyna od przygotowania gleby. Bardzo ważne jest odkwaszanie. O swoich wiosennych zajęciach w przydomowym ogródku opowiedziała Izabeli Patek.

 

Dziś znów wracamy do szkółki roślin w podzielonogórskim Przytoku i pytamy o kolejne ciekawostki związane z drzewami i krzewami owocowymi. Które drzewka powinny rosnąć w parach, by zwiększyć szanse na skuteczne zapytanie? Jakie lubimy odmiany czereśni? O co chodzi z czereśniami, które w nazwie mają  – „czerwona”, a tak naprawdę są żółte? Które grusze mogą leżeć jesienią i zimą,  a jakie są przeznaczone do konsumowania na bieżąco? Rozmowa ze specjalistką w tym temacie – Aleksandrą Miczką:

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.