°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 5.01.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie przyjrzymy się styczniowemu ogrodowi i przekonamy się co można podziwiać zimą. Porozmawiamy też o tym co właśnie teraz można zaplanować. Pojawi się krótki przegląd czasopism ogrodniczych godnych uwagi. Podsuniemy pomysły na zimowe lekcje przyrodnicze w terenie. Będzie też o tym w jaki sposób wykorzystać rośliny ogrodowe do wytworzenia oleju.

Czy zima i czas snu dla wielu roślin to nudny czas dla ogrodu?  – Wręcz przeciwnie – przekonuje zielonogórski przyrodnik Sebastian Pilichowski. Co ciekawego możemy znaleźć w ogrodzie czy lesie? Posłuchajmy pomysłów na styczniowy spacer:

Jak słyszeliśmy, w styczniowym ogrodzie można odnaleźć sporo ciekawostek. Jednak dla wielu, to zdecydowanie czas czekania na wiosnę. – Warto go wykorzystać na przyjrzenie się temu, co wydarzyło się w minionym sezonie i przymiarki do planowania kolejnego. Rozmowa z Beatą Tokarz ze Studia Zieleni BEA:

Odwiedzamy po raz kolejny działkę Aleksandry Karłowskiej. Tym razem pani Ola radzi w jaki sposób wykorzystać rośliny ogrodowe do wytworzenia oleju. Izabelę Patek szczególnie zaintrygował olej fiołkowy.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku