°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 3.11.2019

Fot. S. Misiak
 

Dziś w programie o Gorzowskim Słoiku Jabłkowym i wyborze produktu na bazie renety landsberskiej promującego Gorzów,
o dębie zasadzonym na 25-lecie zielonogórskich Amazonek a także o jesieni – idealnym czasie na prowadzenie nasadzeń.
 

Już wiadomo, że regionalnym produktem z renety landsberskiej, który będzie promował Gorzów – będzie masło jabłkowe. To właśnie ten przepis zwyciężył w konkursie organizowanym przez magistrat. Konkurs nosił tytuł „Gorzowski Słoik Jabłkowy”. Materiał Anny Jastrzębskiej-Przybylak.

Docelowo produkcja słoików będzie zlecona lokalnemu producentowi.

 

W mijającym tygodniu w zielonogórskim  Ogrodzie Botanicznym posadzono dąb, którzy ma upamiętniać 25-lecie istnienia Zielonogórskiego Stowarzyszenia Amazonek. To szczególny okaz, potomek słynnego dębu Chrobry, który został przekazany Amazonkom przez Lasy Państwowe.

 

Teraz przyjrzymy się jesiennemu sadzeniu roślin. Świat działkowców jest podzielony – na tych, którzy wolą wiosenne nasadzenia i na tych, którzy są przekonani, że skuteczniej jest je prowadzić właśnie teraz. A co mówią eksperci? Z Agnieszką Krajewską z Centrum Ogrodniczego „Zielony Zakątek” w Nowej Soli rozmawiał Marek Turowski.

A za tydzień m.in. materiał z Krzeszyc i prowadzonej tam akcji nasadzania roślin miododajnych.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku