°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 29.12.2019

Fot. S. Misiak
 

Zimowy ogród na tarasie a w nim m.in. róże chińskie i passiflora, grudniowy spacer po ogrodzie muzealnym w Gorzowie a także po zielonogórskim ogrodzie botanicznym – o tym w programie.

Dziś w zielonogórskim ogrodzie botanicznym wraz z przewodnikiem Sebastianem Pilichowskim przyglądamy się zimowym rododendronom i ich przystosowaniu do chłodu. Posłuchamy o fascynujących powiązaniach w świecie w przyrodzie.

W drugiej części programu odwiedzamy zabytkowy ogród przy Muzeum Lubuskim imienia Jana Dekerta. Do tego miejsca warto zajrzeć o każdej porze roku. Dlaczego również zimą jest ono pełne uroku? – na to i inne pytania Izabeli Patek odpowiedziała Grażyna Tyranowska, wicedyrektor placówki.

Na koniec odwiedzamy ogród i tym razem również werandę Izy Berdowskiej, akwarelistki, która często korzysta w swojej twórczości z motywów roślinnych. Tym razem malarka opowie między innymi o passiflorze, róży chińskiej i korzeniu kurkumy oraz agapancie. Rozmowa Izabeli Patek.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku