°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 29.09.2019

Fot. Pixabay
 

W tym wydaniu programu przybliżymy Państwu zagrożone wyginięciem w naturze heptacodium chińskie. Podpowiemy jak zacząć przygodę z formowaniem drzewek bonsai. Pojawi się obiecana relacja z kiermaszu ogrodniczego, jaki w minioną niedzielę odbył się w Gliśnie.

Moda na formowanie drzewek bonsai rozwija się. Małe drzewka w doniczkach można kupić nawet w supermarketach. Czy to prawdziwe bonsai?

Rafał Wodzicki z Polskiej Asocjacji Bonsai podpowiada jak zacząć tę przygodę, która – jak mówi – jest połączeniem techniki ze zrozumieniem złożoności świata przyrody.

Materiał Marty Czechowskiej:

Dziś, wraz z Sebastianem Pilichowskim z zielonogórskiego ogrodu botanicznego przyglądamy się kwitnącej we wrześniu roślinie o nazwie heptacodium chińskie. Dlaczego warto ją poznać bliżej? I co warto o niej wiedzieć?

Anna Przybylak, odwiedziła rolnicze targi Jesień w Gliśnie. Co roku towarzyszy im duży kiermasz ogrodniczy. Posłuchajmy materiału zarejestrowanego w ubiegłą niedzielę:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku