°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 28.06.2020

Fot. Pixabay
 

Nasadzenia kwiatów w Nowej Soli, kwitnące naparstnice w Ogrodzie Botanicznym. Ciekawy, przydomowy ogród Gabrieli Balcerzak. To tematy dzisiejszego programu.

Program rozpoczynamy spacerem po zielonogórskim ogrodzie botanicznym. Z doktorem Sebastianem Pilichowskim, przewodnikiem, sprawdzałam co właśnie kwitnie a jakie rośliny skończyły kwitnienie:

 

Teraz odwiedzimy bardzo ciekawy, przydomowy ogród Gabrieli Balcerzak. Właścicielka ogródka opowiada nam między innymi o tym, w jaki sposób ugotować zupę pokrzywową. Zachęca także do tego, by posadzić w ogrodzie hortensję pnącą oraz cytrynowca. Ogródek Gabrieli Balcerzak odwiedziła w Gorzowie Izabela Patek.

 

Sprawdzamy jak pod wpływem realizacji wiosennych nasadzeń zmienia się Nowa Sól. Czy mimo zmian priorytetów dotyczących wydatków w ostatnich miesiącach udało się wygospodarować środki na upiększanie miasta? Z Ewą Batko, rzeczniczką prezydenta rozmawia Marek Turowski:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku