°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 27.10.2019

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie – to co aktualnie na czasie – dynie i chryzantemy. Zaprezentujemy materiał z nasadzenia lip na cześć nowonarodzonych dzieci w regionie. Odwiedzimy też podzielonogórską szkółkę roślin. 

W ostatni piątek w Gorzowie odbył się Festiwal Dyni i Chryzantemy. Na terenie Gorzowskiego Rynku Hurtowego mieszkańcy mieli okazję zakupić różne gatunki chryzantemy. Jak się okazuje, kwiaty te nie tylko są wykorzystywane do dekoracji grobów w okresie Dnia Wszystkich Świętych, ale także chętnie są eksponowane w przydomowych ogrodach. Materiał Anny Jastrzębskiej-Przybylak:

 

W Bożnowie posadzono 60 drzew, a każde nazwane imieniem nowo narodzonego mieszkańca gminy wiejskiej Żagań. Sadzenie drzew to wspólna akcja nadleśnictwa Krzystkowice i wójta. Lipy będą rosły na terenie szkoły i przedszkola w Bożnowie.
Sadzili je rodzice urodzonych w tym roku dzieci z terenu gminy, przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, urzędnicy i leśnicy.

A tymczasem warto wiedzieć, że lipa ma wyjątkowe właściwości, również lecznicze. Materiał Renaty Wcisło:

W trzeciej części programu zaglądamy ponownie do szkółki roślin CIS w Starym Kisielinie. Alicja Malinowska-Kowal prezentuje ciekawe rośliny ze swojej kolekcji. To m.in. Paulownia i Judaszowiec:

Dziś to już wszystko. Za tydzień m.in. o tym dlaczego korzystniej sadzić rośliny jesienią niż wiosną.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku