°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 26.07.2020

Fot. Pixabay
 

Jak w środku lata pielęgnować drzewa i krzewy owocowe, jak zabezpieczyć rośliny na czas wakacyjnych wyjazdów, odwiedziny w pachnącym ziołami ogrodzie pod Barlinkiem.

Co aktualnie możemy przycinać na działkach i w ogrodach? Jak w środku lata powinno wyglądać podlewanie, zwłaszcza młodych drzew i krzewów owocowych? Rozmowa z Beatą Tokarz ze Studia Zieleni BEA.

Przed wakacyjnym wyjazdem warto pomyśleć nie tylko o podróży i rezerwacji miejsc noclegowych. Musimy zadbać też o to co zostaje w domu i przy domu. My oczywiście skupiamy się na roślinach. Co zrobić, by przetrwały naszą nieobecność w dobrej formie? Jak pielęgnować rośliny latem? Posłuchamy też o tym jak dobrać nawóz.

Z Piotrem Muchą z Centrum Ogrodniczego w Wilkanowie rozmawiała Zofia Popielecka.

Odwiedzamy piękny ogród Agaty Kuligowskiej i Bogdana Wroteckiego w Moczkowie pod Barlinkiem. Jego właściciele bardzo lubią gotować, szczególnie lubią kuchnię śródziemnomorską, w której chętnie wykorzystuje się zioła. W ich ogrodzie nie brakuje więc ziół służących do przyprawiania potraw. Ten pachnący ziołami i kwiatami ogród odwiedziła Izabela Patek.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku