°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 26.01.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w Ogrodowym Zawrocie Głowy przygotowaliśmy ciekawostki o takich roślinach jak sośnica japońska i jesion mannowy. Podpowiemy też jak zająć się amarylisem. Wrócimy do tematu ekologicznego pozbywania się choinek.

Program rozpoczynamy od zimowego spaceru po zielonogórskim ogrodzie botanicznym. Tu w poszukiwaniu kolejnych ciekawych roślin pomaga nam przewodnik Sebastian Pilichowski:

 

Tym razem Izabela Patek odwiedza florystkę, Agnieszkę Jeger – Kaczmarek, która doradza w jaki sposób pielęgnować amarylis i jak można go wyeksponować.

Nasze kozy chętnie zjedzą Twoją choinkę – ogłosiła Stajnia Jelenin, również za pośrednictwem Radia Zachód. Dziś sprawdzamy jakim zainteresowaniem cieszy się ta nietypowa akcja. Jak mówi w rozmowie z Renatą Wcisło Daria Pawełek, odzew jest ogromny:

Choinki, przypomnijmy, np. w Zielonej Górze można przekazać Zakładowi Gospodarki Komunalnej, który zajmie się ich przerobieniem. Drzewko zostanie zmielone i powtórnie wykorzystane.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku