°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 23.06.2019

Fot. pixabay

Dziś w programie przybliżymy ciekawe rośliny w zielonogórskim ogrodzie botanicznym, zwłaszcza te, które w tym roku zakwitły po raz pierwszy.  Porozmawiamy też o czerwcowych wiązankach ze świeżych kwiatów i złożymy wizytę w ogrodzie lubuskiej akwarelistki Izy Berdowskiej. 

Na początek Zielona Góra i ogród botaniczny, w którym w tym roku mnóstwo przyrodniczych niespodzianek. Po raz pierwszy w historii zielonogórskiej placówki tej wiosny można było podziwiać w rozkwicie derenie kwieciste odmiany autumn gold a także pełne uroku drzewo chusteczkowe. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z przewodnikiem po ogrodzie, Sebastianem Pilichowskim:

W drugiej części programu odwiedzamy ogród pani Izy Berdowskiej, akwarelistki, u której rosną między innymi: róże, passiflora i agapant. Malarka oprowadziła po ogrodowych zakątkach Izabelę Patek

Co najchętniej kupujemy w okresie letnim, jeśli chodzi okolicznościowe wiązanki? Co najchętniej wybierają panie młode? Jakie kwiaty dla kobiety, jakie dla mężczyzny? Dziś jest akurat okazja – Dzień Taty. Doradza Monika Ziętek z rodzinnej żagańskiej kwiaciarni „Ewa Ziętek”.

 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.