°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 23.06.2019

Fot. pixabay
 

Dziś w programie przybliżymy ciekawe rośliny w zielonogórskim ogrodzie botanicznym, zwłaszcza te, które w tym roku zakwitły po raz pierwszy.  Porozmawiamy też o czerwcowych wiązankach ze świeżych kwiatów i złożymy wizytę w ogrodzie lubuskiej akwarelistki Izy Berdowskiej. 

Na początek Zielona Góra i ogród botaniczny, w którym w tym roku mnóstwo przyrodniczych niespodzianek. Po raz pierwszy w historii zielonogórskiej placówki tej wiosny można było podziwiać w rozkwicie derenie kwieciste odmiany autumn gold a także pełne uroku drzewo chusteczkowe. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z przewodnikiem po ogrodzie, Sebastianem Pilichowskim:

W drugiej części programu odwiedzamy ogród pani Izy Berdowskiej, akwarelistki, u której rosną między innymi: róże, passiflora i agapant. Malarka oprowadziła po ogrodowych zakątkach Izabelę Patek

Co najchętniej kupujemy w okresie letnim, jeśli chodzi okolicznościowe wiązanki? Co najchętniej wybierają panie młode? Jakie kwiaty dla kobiety, jakie dla mężczyzny? Dziś jest akurat okazja – Dzień Taty. Doradza Monika Ziętek z rodzinnej żagańskiej kwiaciarni „Ewa Ziętek”.

 

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku