°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 23.02.2020

Fot. Pixabay
 

Rozpoczął się sezon targów ogrodniczych. Dziś w programie krótka relacja z poznańskiej Gardenii. Powiemy też o nowej strategii na zieleń w Zielonej Górze. ZGK planuje nasadzenia drzew, stawia też na łąki kwietne i zielniki. Na koniec podpowiemy jak samodzielnie stworzyć mini-ogródek w szklanym słoiku. 

Gdzie szukać inspiracji do zmian w ogrodach? – Nie tylko w gazetach i internecie. Warto wybrać się na targi i kiermasze ogrodnicze. Tego typu wydarzenia rozpoczynają się właśnie teraz – odpowiada Beata Tokarz z zielonogórskiego Studia Zieleni BEA, która ma już za sobą udział w imprezie wystawienniczej w Poznaniu.

 

Na zielonogórskich  rondach, mimo pory zimowej, zakwitły krokusy. Zakład Gospodarki Komunalnej przygotował na ten rok nową strategię rozwoju i utrzymania miejskiej zieleni. Zielona Góra będzie miała więcej miejsc, w których pojawią się łąki kwietne i zielniki. Zaplanowano też nasadzenia kilkuset drzew. Dodatkowo jednostka uruchamia własną szklarnię, która ma zapewnić nasiona do obsadzania kwietników.

Materiał Marty Czechowskiej:

Ogrody w szkle możemy uprawiać przez cały rok, nie tylko zimą. Agnieszka Jeger- Kaczmarek, florystka z kwiaciarni „Oxalis’” w Gorzowie radzi Izabeli Patek, w jaki sposób dbać o taki ogród, by przetrwał w naszych mieszkaniach więcej niż rok.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku