°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 22.12.2019

Fot. S. Misiak
 

Dziś w programie posłuchamy o roślinach biblijnych. Z leśnikami porozmawiamy o żywych świątecznych drzewkach. Sprawdzimy też co w grudniu dzieje się w ogrodzie botanicznym. 

Tuż przed Bożym Narodzeniem botanik, Grzegorz Przybylski  wraz z Izabelą Patek przybliżają Państwu rośliny biblijne. Tym razem to opowieść o ostrokrzewie, gwieździe betlejemskiej i o grudniku.

Jak Boże Narodzenie, to oczywiście choinki. Dla wielu – obowiązkowo żywe. – I dobrze – mówi Ewelina Fabiańczyk z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze wymieniając liczne zalety żywego, pachnącego lasem drzewka. Rozmowa Artura Steciąga. Dowiemy się też co zrobić z choinkami po świętach:

Ciepły, a w ostatnich dniach nawet bardzo ciepły grudzień, powoduje, że niektóre rośliny przyspieszyły kwitnienie. Inne wciąż mają zielone liście. Jak aktualnie wygląda zielonogórski ogród botaniczny i czy trzeba było już podjąć zabiegi typowo zabezpieczające rośliny przed zimnem? Zapraszam do wysłuchania rozmowy z przewodnikiem po ogrodzie Sebastianem Pilichowskim:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku