°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 22.09.2019

Fot. S. Misiak
 

Dziś w programie, zgodnie z zapowiedzią, kontynuacja tematów z ubiegłego tygodnia. Pojawi się materiał o drzewkach bonsai, których hodowcy w ostatnią niedzielę zjechali do Zielonej Góry. Dziś także druga część rozmowy z Józefem Koncewiczem, utytułowanym miłośnikiem irysów bródkowych a także ciekawostki z ogrodu botanicznego w Zielonej Górze – tu przyjrzymy się roślinie o nazwie Dracunculus vulgaris.

Bonsai to forma sztuki, która łączy techniki ogrodnicze z azjatycką estetyką – mówią  hodowcy zrzeszeni w Polskiej Asocjacji Bonsai. W ubiegłą niedzielę w Zielonej Górze zorganizowano wystawę, podczas której można było podziwiać ponad 30 miniaturowych roślin. Drzewka bonsai są normalnymi roślinami, ale uprawianymi za pomocą zaawansowanych technik, aby uzyskać małe rozmiary – mówi w rozmowie z Martą Czechowską Robert Wojdyła:

 

W tym roku w zielonogórskim ogrodzie botanicznym można oglądać w pełnej okazałości roślinę o nazwie Dracunculus, który kryje w sobie wiele ciekawostek – i wizualnych i zapachowych. Jak mówi przewodnik po ogrodzie Sebastian Pilichowski – w ubiegłych latach Dracunculusy nie miały szczęścia, w tym – jeden jedyny egzemplarz można właśnie podziwiać.

 

Józef Koncewicz na działce w podzielonogórskim Droszkowie hoduje irysy bródkowe. Wiele uzyskanych przez niego odmian zostało oficjalnie zarejestrowanych. Noszą ciekawe nazwy, odnoszące się także do regionu:

W kolejnym programie za tydzień m.in. relacja z targów Jesień w Gliśnie, którym towarzyszy duży kiermasz ogrodniczy. 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku