°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 21.07.2019

Fot. S. Misiak
 

Zajrzymy do ogrodów w połowie lipca, sprawdzimy co i kiedy powinniśmy przyciąć, dopytamy specjalistów jak walczyć z przędziorkiem. Posłuchamy też o pomyśle tworzenia łąk kwietnych w Gorzowie.

Z zaczynamy od wciąż aktualnego tematu suszy w regionie. Ostatni tydzień dał więcej ulgi roślinom, ale ziemia w wielu miejscach wciąż jest bardzo sucha. Regularnego nawadniania wymagają działki i ogrody. Wody brakuje też zieleni miejskiej.

A jak z taką sytuacją radzą sobie szkółkarze, którzy pod opieką mają kilkadziesiąt tysięcy roślin różnych gatunków o różnych potrzebach? Rozmowa z Aleksandrą Miczką z Przytoku:

A co w tej chwili najbardziej cieszy nas w ogrodach? O roślinach kwitnących w połowie lipca, ale i tych, które właśnie teraz szczególnie potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych i przycięcia rozmawiamy z Beatą Tokarz ze Studia Zieleni BEA:

Gorzowianie piszą do prezydenta w sprawie tworzenia w mieście tzw. łąk kwietnych. Pod przesłaną do magistratu opinią podpisali się między innymi przedstawiciele Stowarzyszenia Zielone Miasto Gorzów czy Komitetu Rewitalizacji Zawarcie. W ich opinii miasto powinno ograniczyć częstotliwość koszenia traw, tak by zachować i promować występujące w mieście łąki kwietne. Materiał Elżbiety Kobelak:

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku